Jdi na obsah Jdi na menu
 


LOKO - UNION ( 2 : 0 )

7. 6. 2009
Loko – Union Vršovice
7.6.2009
 
Sestava: Šilhart, Hlaváček, Pagáč, Pohanka, Novotný, Němec, Mlejnek, Josef, Krsek, Kubínek
 
 
      Pokud byl někdo z vás v minulém životě námořníkem na Kolumbově lodi, je dost pravděpodobné, že jste zemřel na kurděje nebo na malárii nebo o něco později na syfilis. Pokud je někdo z vás turista dobrodruh, tak jste si pravděpodobně přivezl prasečí chřipku z Mexika nebo ptačí chřipku Made in China.
     Nás fotbalisty, čas od času, postihne fotbalová horečka. Nevím jestli si ji kluci přivezli z ČAFKy, nebo ji chytli už na Dukle, ale právě řádí v našem týmu. Většinou tato epidemie vypukne v obdobích, kdy očekáváme mimořádné výkony, historické výsledky, zlomové události. Samozřejmě fotbalové. Něco takového teď postihlo náš tým. Vezeme se na vlně vítězství a bojujeme o přední místa v tabulce. Někdy na to stačí jen Sedm samurajů.
     Fotbalová horečka je druh onemocnění, na které se neumírá, ale působí na člověka jako hypnóza. Čas letí kolem vás a vy blouzníte, nespíte, třesete se, jste neklidní a netrpělivý. Doktor vám nepomůže. Žádné léky nezabírají. Musíte si ji protrpět od začátku do konce.
     Nejhorší chvíle přicházejí druhý den po vítězném zápase, kdy jste nažhaveni na další utkání, ale to se hraje až za týden. V takových chvílích musí pomoci nejbližší. Musí mít s vámi trpělivost, nekřičet na vás, chodit okolo vás potichu, ptát se jestli něco nepotřebujete, nezatěžovat vás zbytečnými úkoly (domácí práce, školní úkoly, hraní na hudební nástroje a podobně). Je nezbytné vás pravidelně pouštět ven, nejlépe na hřiště nebo do cukrárny. A trpět s vámi. Kdo trpí, má za tři.
     Zlepšení se obvykle dostaví po několika zápasech. Horečka se unaví a přenese se na jiné mužstvo. To pak překvapivě zvítězí v nejbližším zápase a zatímco my .... jsme konečně silní a zdraví.
     A silní a zdraví jsme byli i v zápase proti Unionu. Byl to těžký soupeř, ale nevydržel, tak jako nevydrží nikdo, kdo se poslední dobou postaví proti brankáři Šilimu, vedle kterého je Petr Čech jen obchodníkem s luxusními beranicemi, proti obranné hrázi podobné té z Itálie 80. let Gentille, Schirea, Cabrrinni, Collovatti, u nás Hlaváček, Pagáč, Pohanka. A to v tomto zápase ještě nehráli takový borci jako Dragošek a Fidra. V záložní řadě obdělávali soupeřovu zahrádku Novotný, Kubínek, Němec a do brány sázel banány Mlejnek podpořen žhavými hroty Josefem a Krskem.
     Soupeřící tým sestaven borci atletických postav, vybaven fotbalovými virtuozi, střelci s dělovou ránou se vzepnul k mohutné ofenzivě na počátku druhého poločasu, ale druhý gól Matyho Mlejnka do jejich sítě, zmařil naděje na zvrat zápasu. Utkání bylo nabyté bojovností a velmi napínavé.
     Ale Lokáda se veze na vlně vítězství, prudce zasažena fotbalovou horečkou. Tak kdo bude další? Kdo se nám postaví příště?
    Můžeme se těšit, princové z Lokády, králové příštích vítězných bitev?