Jdi na obsah Jdi na menu
 


LOKO - ADM ( 0 : 4 )

24. 5. 2009
LOKO – ADMIRA
24.5. na Lokádě
 
Sestava: Hlaváček, Fiala, Mlejnek, Fidra, Němec, Šilhart, Dragošek, Kubínek, Krsek, Pagáč,
 
     Na tento zápas vypsaly sázkové kanceláře po celém světě vysoké kurzy na vítězství Mašinek. Protože každý zkušený sázkař zná sílu obou soupeřů, postavení Admiry v tabulce Mini Cupu i stav vzájemných zápasů, jen málokdo vsadil na naše vítězství. Admira se nedá porážet, ale dá se porazit. Naši borci měli těžký úkol – překvapit nebo alespoň odehrát důstojný zápas. To druhé se nám podařilo.
     Utkání se hrálo v neděli, brzy po východu slunce na orosené umělé trávě pod vedením profesionálního rozhodčího. Všechni tatínkové a maminky nažhaveni na tento zápas povzbuzovali podle předpisů a nikdo nemusel být z ochozů vyveden. Utkání přijemně zpestřilo vystoupení soupeřových roztleskávaček. Také v našem týmu hraje velkou roli ženský element. Vždyť si vzpomeňte, kdo naše borce doprovází na všechny tréninky, kdo je převléká, zavazuje tkaničky, utírá nosy a po zápase kupuje zmrzliny. Kdo během utkání uděluje cenné rady jako : „Kopni to pryč!“ nebo „Dej gól, dej gól!“ Když vyběhnou naši borci na trávník, jakoby tam běhaly i jejich maminky. Takový zápas pak může probíhat jako ten nedělní :
     Proti Admiře byla nominována do brány naše brankařská jednička paní Šilhartová. Její výlety do útoku nám připravily několik infarktových situací a při jednom gólu nám zahrála i na housle. Na pozici stopera se postavila paní Hlaváčková, obětavá hráčka, výborná technička, jistě by dokázala zkrotit i menší balón. Totiž paní Pohanková je na škole v přírodě a opět zamíchala sestavou v zadních řadách. Paní Dragošková na levé obraně odvedla standartně kvalitní a spolehlivý výkon, jenom by to chtělo jíst víc řízků, je pořád tak hubená. Podobně tomu bylo i na pravé straně obrany s paní Fidrovou, odehrála jedno ze svých nejlepších utkání a slušely by jí kopačky s vysokými špunty. V záložní řadě statečně bojovala paní Fialová, až neuvěřitelně často se potkávala s míčem, ale ta finální přihrávka vám nejde a nejde. Na druhé straně nemá paní Pagáčová s přihrávkou problém, jenom se nám po tom hřišti trochu toulá. Paní Němcová, zakletý špílmachr, stále čeká na fotbalové probuzení, už aby to přišlo. Pro tento zápas nahradila na pravém křídle paní Novotnou, která ulehla s teplotou. Kapitánka paní Mlejnková celý zápas bojovala s kompaktní obranou soupeře, tentokrát se na hrotu útoku nenašel nikdo, kdo by vrátil přihrávku do gólové šance, ale do poslední minuty to nevzdávala. Pořád tu byla naděje zvrátit výsledek na naši stranu, soupeř urputně bránil, dokonce i za cenu žluté karty.
     Ženský fotbal je oproti mužskému obohacen o jeden prvek, ať prohráváte či vyhráváte, vždy je na co se dívat. A ještě stihnou připravit pro svoje borce nedělní oběd.
     Jó, abych nezapomněl, prohráli jsme 4:0.