Jdi na obsah Jdi na menu
 


DUKLA - LOKO ( 1 : 4 )

21. 5. 2009
DUKLA – LOKO
20.5. na Julisce
 
Sestava: Hlaváček, Fiala, Mlejnek, Fidra, Němec, Novotný, Šilhart, Dragošek, Kubínek, Krsek, Martin Pagáč
 
     Zapamatujte si tuto sestavu, dobyla Duklu na Julisce! V podzimním zápase, kdy se náš tým sehrával a testoval svoje schopnosti a možnosti, jsme ještě Dukle podlehli, ale od 20.5.2009 z nás budou mít na Julisce respekt. Přitom o kvalitách soupeře nesoucí slavné jméno nelze pochybovat. Na trávníku, kde se před dvaceti lety marně snažil dát v Lize mistrů gól kapitán anglické reprezentace Boby Robson, se to Matymu Mlejnkovi podařilo hned čtyřikrát. A snad z úcty k soupeři a starým tribunám jsme neproměnili penaltu.
     Počáteční tlak soupeře jsme využili k rozehřátí a nadechnutí se k drtivé ofenzívě. Ta nám během několika minut přinesla vedení 2:0, několik neproměněných šancí a jednu neproměněnou penaltu. Jak je to jednoduché, brankář Šili vykopne balon na levo Adamovi Novotnému, ten obelstí zálohu i obránce a centruje do vápna kde přebírá míč Maty Mlajnek a skóruje. Co tomu říkáte pane Načeradec? Nebo, Maty Mlejnek přebírá po souboji míč v hlouby vlastní poloviny a sólovým únikem, přes celé hřiště, kličkuje až do soupeřovy brány. Gól! Nebo, Novotný přebírá Šiliho výkop, obejde zálohu, nahrává Fialovi, Fiala to dává z první Mlejnkovi ulicí mezi obránce, střela a gól. Takových akcí mohlo být i víc, jen počkejte soupeři, až někteří naši hráči pochopí, jakou sílu má správná přihrávka. Až zjistí, že balon je rychlejší než ten nejrychlejší útočník. Ale to už nic nezmění na konečném výsledku 4:1. O tu jedničku na konci se zasloužila obrana, pro tento zápas vyztužená Martinem Hlaváčkem a brilantní výkon brankaře Filipa Šilharta.
     Fanoušci Dukly nesli porážku těžce a v průběhu utkání slovně atakovali naše tvrdé fanouškovské jádro. Tím rozhodně svému týmu nepomohli, spíše naopak. Inu každý nemůže být fotbalistou, neumí ho, nerozumí mu. Ale může zkusit třeba atletiku, desetiboj a vyhrát třeba olympiadu. Potom mu postavte pomník na Vítězném náměstí, ale nepouštějte ho mezi fotbalisty, nemá je rád.